• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkrywanie piękna Włoch z biurem podróży

Co możemy robić ciekawego w długie weekendy?
Długie weekendy to doskonałe rozwiązanie – w końcu jeśli umiejętnie podejdziemy do tego, bardzo prawdopodobne, iż będziemy mieli np. 7 dni wolnego. Naturalnie zbyt długie weekendy nie są dobre, nie powinny być także być za częste – w dalszym ciągu Polska jest krajem na dorobku, lecz bez dwóch zdań wypoczynek każdemu pracownikowi się należy. Jednak nie jest powiedziane, że musimy koniecznie siedzieć w dłuższy weekend w swoim mieszkaniu, ogrodzie bądź na działce. To takie typowe… Lepszym pomysłem jest wycieczka zagraniczna. Chociażby wycieczka do Pragi, Wiednia czy Barcelony.
Każdego roku, w szczególności wycieczki last minute, są w trakcie długich weekendów sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże bułki. To bardzo dobrze, przecież poznawanie innych krajów, ludzi, jedzenia, etc. jest niezmiernie ciekawe, lecz również rozwijające nas. Na wycieczkę zagraniczną można pojechać samodzielnie, ew. z grupą znajomych, ale również z biurami podróży. Na pewno druga alternatywa jest tańsza. Przecież jeśli chcemy spędzić długi weekend w Porto – przykładowo, sam dojazd to niemały koszt. Choć to akurat nie reguła. Można powiedzieć, iż obie opcje mają wiele atutów.
Dla osób, które wolałyby pojechać autem, a do tego nie mają zbyt wiele czasu oraz pieniędzy, można polecić zwiedzanie naszego kraju. W końcu choćby Kazimierz nad Wisłą to miejsce, gdzie można miło spędzić weekend. Interesujące są również zamki, które pokazują historię Polski. Dla osób, które raczej nie przepadają za tłumami, kategorycznie odradzić można pobyt w Zakopanem. Zakopane to szalenie popularna miejscowość, ale kiedy jest długi weekend, zimowa stolica Polski jest niemalże oblężona przez turystów – szczególnie warszawiaków.

1. Dowiedz się więcej

2. Sprawdź teraz

3. Zobacz teraz

4. Przeglądaj

5. Przeglądaj

Categories: Rekreacja

Comments are closed.