Web design – jak rozpocząć naukę?

0
1534

Jeśli masz chęci i zapał, aby poznać tajniki web designu, to chętnie Ci dzisiaj podpowiem od czego zacząć. Projektowanie na potrzeby internetu jest specyficzne i z pewnością można się go uczyć przez wiele lat. Jeśli ktoś po kilku latach stwierdzi, że nauczył się już wszystkiego z pewnością będzie w błędzie. Jak rozpocząć naukę web designu? Podpowiadamy.

1. Wybierz oprogramowanie

Jak ze wszystkim, masz wybór między narzędziami płatnymi a bezpłatnymi. Zastanów się, których programów chcesz używać: Adobe Photoshop, Gimp, CorelDRAW, Inkscape, a także bardzo fajne rozwiązanie Adobe – Creative Cloud.

2. Ćwicz

Doskonalenie swoich umiejętności to podstawa, dlatego nie czekaj na pierwsze zlecenie jak na zbawienie, a sam wyznacz sobie cel zrobienia pierwszej strony. Zrób harmonogram, wyznacz sobie termin, przygotuj się do pracy, którą za chwilę będziesz wykonywał.

3. Szukaj inspiracji

Pewnie będzie się zdarzało w przyszłości, że Twój klient będzie miał nietypowy projekt. Oczywiście nie możesz znać się na każdej branży, jednak w każdej wolnej chwili poszerzaj swoje horyzonty – podglądaj innych, sprawdzaj, co robi konkurencja. Nie daj się zaskoczyć klientowi!

4. Zapanuj nad kompozycją

Kompozycji będziesz uczył się każdego dnia. Musisz znaleźć ten magiczny środek, po przekroczeniu którego strona jest przeładowana. Nie jest to proste, jednak musisz ciągle doskonalić umiejętności.

5. Zaprzyjaźnij się z paletą barw

Na początku możesz korzystać z Kulera od Adobe, jednak z czasem będziesz sobie coraz lepiej radził z dobieraniem barw. Można stracić wiele czasu, aby uzyskać harmonię, jednak dużo czasu i praktyki z pewnością umożliwi uzyskanie pewności, że na tej stronie błękit będzie za zimny, a na innej ten odcień żółtego z pewnością się nie sprawdzi.

6. Pracuj nad użytecznością

Użyteczność witryny tzw. Usability, to jedna z ważniejszych kwestii, na którą trzeba zwrócić uwagę przy projektowaniu strony. Ty, jako kreator musisz sprawić, aby użytkownik przy jak najmniejszej liczbie kliknięć znalazł to, czego szuka. Inaczej zwyczajnie opuści Twoją stronę.

7. Weź pod uwagę responsywność

Tworząc witrynę musisz wziąć również pod uwagę jej dostosowanie do urządzeń mobilnych. Obecnie to już podstawowy wymóg. Bądź na bieżąco z nowoczesnymi metodami w procesie designowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here