To jest teraz trendy! – wtyczki WordPress

0
10332

Niektóre wtyczki do WordPressa są niezbędne aby np. zapewnić stronie odpowiednie SEO. Inne to tylko opcjonalny dodatek, ale taki drobny detal może pomóc ci utrzymać nowoczesny wygląd witryny i pozostać trendy!

1. Bloki
Tu zobaczysz – Pinterest, Twitter, Facebook, Google Plus
Już w 2015 roku “blokowy” układ stron stał się modnym trendem w tworzeniu stron internetowych i wygląda na to, że nie zamierza się to zmienić. To jedna z najpopularnieszych metod przetwarzania treści – prezentowanie czytelnikowi tekstu w formie pojedynczych bloków jest po prostu jasne, proste i przejrzyste. To uniwersalne rozwiązanie, które jest równie dobrze nadaje się dla urządzeń mobilnych jak i PC.
Plugin: https://wordpress.org/plugins/wp-masonry-layout/
“Cegiełkowy układ” umożliwi ci osiągnięcie efektu a’la Pinterest na Twoim blogu.

2. Dwukolorowa grafika
Tu zobaczysz – kampania reklamowa Spotify, Adidas
Dupleks styl jest stary jak świat. Używałny przez miliony fotografów. Pomimo faktu, że Duotone nie jest czymś nowym, to w ciągu ostatniego roku zyskał popularność w Internecie. Pierwszy przykład, który przychodzi do głowy to Spotify, gdzie projektanci wykorzystali intensywne kolory.
Plugin: https://wordpress.org/plugins/twotonefx/
TwotoneFX – pozwala na przesyłanie zdjęć do plików multimedialnych w trybie dwustronnym (użytkownicy Adobe Photoshop na pewno wiedzą o czym mowa). Plugin TwotoneFX posiada prosty, intuicyjny interfejs i łatwe ustawienia do edycji zdjęć. Filtry można zastosować dla miniatur obrazów w ewidencji lub wszystkich plików graficznych w swojej bibliotece.

3. Efekt paralaksy
Tu zobaczysz – mam wrażenie, że większość współczesnych stron 😉
Przez ostatnie dwa lata tendencja korzystania z efektu paralaksy ciągle wzrastała – początkowo była tylko małym elementem ożywiającym stronę, dzisiaj często to na nią kładzie się główny nacisk przy projektowaniu witryny. To łatwy sposób na uzyskanie efektu trójwymiarowości.
Plugin: https://wordpress.org/plugins/adamrob-parallax-scroll/

4. Animacja
Tu zobaczysz – na stronach praktycznie wszystkich nowoczesnych firm, w tym takiego „giganta” jak Apple.
To jeden z najpopularniejszych i bardzo przyjemnych dla oka trendów. Jest tak wiele rodzajów animacji na świecie, że nie sposób ich wszystkich wymienić – najbardziej podstawowe to animacje pasywne, animacje podczas ładowania, płynne przejścia, slajdy itp. Stosowane w celu poprawy interfejsu, ale przede wszystkim tchną życie w każdą, z pozoru najnudniejszą branżę.
Plugin: https://wordpress.org/plugins/animate-it/
Dzięki tej wtyczce można urozmaicić każdy element strony poprzez dodanie do nich miękkiego, ledwo zauważalnego zachowania dynamicznego. Użytkownik ma dostęp do ponad pięćdziesięciu różnych efektów utworzonych z CSS3, w tym skoków, blaknięcia, obracania, odwracania, tętnienia…

5. ”Button-burger”
Tu zobaczysz – The New York Times, StarWars.com , w wielu aplikacjach mobilnych
Niektórzy mówią, że przycisk z “trzema liniami”, pod którym kryje się menu nawigacji, jest idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych interfejsów, inni wręcz go nienawidzą. Chociaż kontrowersyjny button-hamburger to jednak ciągle można go nazywać najbardziej popularnym sposobem ukrycia/zminimalizowania menu.
Plugin: https://wordpress.org/plugins/responsive-menu/
Wtyczka ma ponad 80 tysięcy pobrań – to samo mówi przez siebie. To Must-have zarówno na Twoim blogu, jak i mobilnej stronie firmowej. Zapewnia elastyczną nawigację. Można go maksymalnie dostosować do własnych potrzeb, ponieważ oferuje aż 70 różnych opcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here