„Złota dziesiątka” darmowych zdjęć, obrazów i grafik – CZ. 01

0
2021
  1. Iconfinder

W przeciwieństwie do wyżej opisanego serwisu, Iconfinder oferuje zarówno darmowe jak i płatne ikony. Aby znaleźć te darmowe, w pasku wyszukiwania wystarczy wpisać najpierw  odpowiednie hasło, a po wygenerowaniu wyników, w menu po lewej stronie wybrać opcję wyświetlania tylko darmowych ikon.

Tutaj również możesz skorzystać z obrazów w rozmiarze do 512 pixeli i różnych teł: przezroczystego, szarego, czarnego lub białego.

W tym serwisie każda ikona może być objęta inną licencją. Niektóre z nich są całkowicie darmowe i żadne informacje o autorze nie są wymagane, ale istnieje też spora grupa zdjęć z pewnymi ograniczeniami i wymogami co do warunków użytkowania – warto to dokładnie sprawdzić.

Tak czy inaczej, strona jest “kopalnią” dla designerów!

  1. Iconmonstr

Jeśli chcesz powiększyć swoją kolekcję darmowych ikon to nie zapomnij odwiedzić również Iconmonstr. Wprawdzie nie są to juz tak olbrzymie zasoby jak przypadku dwóch pierwszych propozycji, ale mimo wszystko nadal jest w czym wybierać.

Wystarczy wpisać pożądaną frazę w pasku wyszukiwania, wybierać ikonę i zaakceptować warunki licencji, a następnie pobrać ją w formacie PNG lub SVG.

  1. Pixeden

Jeśli szukasz szukasz dobrych i darmowych ikon to koniecznie sprawdź również Pixeden. Ma kilka kategorii, a w każdej z nich bezpłatną sekcję:

  • Print – można znaleźć w niej edytowalne szablony do druku np. wizytówki, broszury, CV.
  • Web – jeśli szukasz darmowych elementów, skórek pomocnych w stworzeniu koncepcji i zarysu nowej strony internetowej, to ten dział jest dla ciebie.
  • Icons – kopalnia darmowych ikon. Do wyboru, do koloru.
  • Vector – po co zaczynać od zera, jeśli jest możliwość bazowania na elementach, które zostały już stworzone? Grafiki z Pixeden potraktuj jako punkt wyjścia!
  • Graphics – szukasz darmowych tekstur, makiet, teł, efektów tekstowych? Znajdziesz tu elementy, które mogą być dokładnie tym, czego potrzebujesz do swojego następnego projektu.

Witryna jest cały czas update’owana, więc dobrym pomysłem będzie stworzenie do niej zakładki i śledzenie nowości na bieżąco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here