Podstawowy zestaw wtyczek do WordPressa #2

0
2118

Wtyczki do WordPressa nie tylko rozszerzają jego możliwości, ale też wykonają za nas niektóre żmudne prace. To kilka z nich, które pomogą zaoszczędzić trochę czasu, zdobyć wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, uporać się ze spamem, albo zadbać o stabilność całej strony internetowej poprzez regularne i automatyczne sporządzanie kopii bezpieczeństwa:

  1. UpdraftPlus

Kopia zapasowa to podstawa i koło ratunkowe, zawsze wtedy, gdy powinie Ci się noga przy kolejnej próbie dodawania nowych funkcji, wtyczek lub motywów na stronie. Na pewno Twój hosting gromadzi już za Ciebie takie kopie bezpieczeństwa, ale często jest to płatna opcja, a liczba takich kopii jest ograniczona i często z poprzedniego dnia. Wtedy właśnie pomocna jest wtyczka UpdraftPlus.
W przypadku jakichkolwiek problemów z aktualizacją WordPressa albo po niefortunnych zmianach w kodzie strony, możesz natychmiast przywrócić wcześniej zapisaną kopię bezpieczeństwa, a co więcej – wtyczka potrafi automatycznie tworzyć kopie bezpieczeństwa zgodnie z ustawionym harmonogramem.

  1. Enable Media Replace

To jedna z tych wtyczek, która skutecznie pomaga przezwyciężyć lenistwo.

Dobrym przykładem są nazwy dodawanych zdjęć na stronie czy blogu – jako początkujący bloger pewnie nie zwracasz na nie uwagi, przez co wyglądają na przykład tak: nikon123.jpg, plik.pdf. Pamiętaj jednak, że nazewnictwo zdjęć oraz atrybut ALT (w którym musisz opisać, co znajduje się na danym zdjęciu) jest dla Google istotne. WordPress niestety nie daje możliwości zmiany nazwy zdjęcia, tylko dopisanie opisu do atrybutu ALT. Wówczas sięgnij po wtyczkę Enable Media Replace – zmiana nazw to pracochłonne zadanie, ale przynajmniej nie musisz ich od nowa dodawać i zmieniać wszystkich odnośników.

  1. WP Broken Link Status Checker

Każdy wie, jak irytujące są linki wychodzące, które pokazują błąd 404. Nie jesteś w stanie ręcznie sprawdzić samodzielnie wszystkich dodawanych wcześniej linków, dlatego właśnie warto zainstalować wtyczkę WP Broken Link Status Checker, która zrobi to za Ciebie, oszczędzi Twój czas, a jeżeli napotka błąd 404, to natychmiast Cię o tym poinformuje.

  1. ManageWP

Jeśli posiadasz więcej niż jednego bloga albo stronę na WordPressie, to wiadomo, że musisz przeznaczyć większej czasu na ich administrację. Wtyczka ManageWP ułatwi Ci to poprzez prosty dostęp do wielu blogów z jednego panelu, jednym kliknięciem zaktualizujesz WordPressy, wykonasz kopie bezpieczeństwa itd.

  1. WP Word Count

Jeżeli blog ma wielu autorów to na pewno przyda się też wtyczka WP Word Count, która przekaże Ci najważniejsze informacje na temat statystyk związanych z wpisami, np. ile słów jest w każdym wpisie, ile treści tworzy dany autor w konkretnym miesiącu, kto napisał najdłuższy wpis, a kto najkrótszy. Płatna wersja wtyczki (koszt to 12$) oferuje dodatkowe funkcje typu: osiągnięcia (czyli np. napisz artykuł, który będzie miał tysiąc słów, dwa tysiące itd.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here