Darmowe kopalnie „złota” dla sprytnych designerów!

0
2009

Bierzcie z tego wszyscy!

Osoby kreatywne, z pierwiastkiem duszy artystycznej mają to do siebie, że znalezienie ciekawych zdjęć przyprawia ich o pozytywny zawrót głowy. Każda taka upolowana “zdobycz” to inspiracja i punkt zaczepienia dla rodzących się nowych pomysłów. Istne szaleństwo jest wtedy, kiedy trafiasz na strony internetowe pełne mistrzowskich grafik stworzonych od zera przez zwinną rękę jakiegoś artystycznego maniaka.

Prawdopodobnie zgodzisz się jednak ze mną, że pomimo tego, jak bardzo kochasz projektowanie, to są dni, kiedy po prostu nie ma czasu na stworzenie pewnych elementów projektu od podstaw. Pozostaje wtedy tylko jedno rozwiązanie (takie, które uchroni cię od pozbycia się całego dostępnego budżetu jeszcze przed rozpoczęciem zasadniczej pracy nad zleceniem): znalezienie darmowych zdjęć i grafik.

Na szczęście, w internecie nie brakuje darmowych źródeł pełnych świetnych projektów, niczym nie odstających od tych wykupionych w “wersji premium”.

Znajdziesz tutaj informacje o internetowych źródłach pozwalających zbudować spory arsenał grafik i zdjęć stock’owych ratujących cię w typowym dla web designerów: niedoczasie!

Słówko na temat wykorzystywania “darmowych” zdjęć i grafik

Bez dwóch zdań: coś “za free” jest mega i nikt nie ma zamiaru z tym polemizować. Ale! nawet jeśli dany obraz, grafika, ikonka jest zupełnie darmowa, to nie zawsze oznacza to, że możesz to sobie tak po prostu ściągnąć i dowolnie wykorzystywać.

W wielu przypadkach – również tych, które za chwilę wymienię – chcąc wykorzystać coś za darmo, musisz zamieścić informację na temat jego twórcy. Licnencje Creative Commons wyraźnie określają zasady, zgodnie z którymi można udostępniać utwory objęte prawami autorskimi. Warto to sprawdzić!

Przejdźmy do tego, co przyjemne – na początek crème de la crème, czyli:

 

  1. FlatIcon

Z blisko 70 tysięcy ikon ma jednocześnie największą w sieci bazę darmowych ikon wektorowych.  Poza tym oferują kilka innych naprawdę fajnych funkcji, które na pewno pokochasz.

Jeśli pracujesz na Adobe Photoshop, Illustratorze lub After Effects to możesz skorzystać z bezpłatnej wtyczki FontIcon, dzięki której będziesz mieć bezpośredni dostęp do wszystkich ikon znajdujących się w ich bazie.

Poza tym, wszystkie oferowane czcionki możesz używać podobnie jak czcionki internetowe, czyli poprzez generator font-face. To pozwala na pobieranie plików, które następnie można załadować na tworzoną stronę – daje Ci to możliwość samodzielnego wpisywania ikony zamiast liter.

Ikony z FlatIcon dstępne są w:
formacie – SVG, EPS, PSD i PNG
rozmiarze – 16, 24, 32, 64, 128, 256 i 512

Po zalogowaniu masz możliwość tworzenia własnych kolekcje, do których możesz powrócić w każdej chwili.

Większość ikon (jeśli nie wszystkie) na FlatIcon objęte jest licencją “CC by 3.0” co oznacza, że ​​przy darmowym korzystaniu z obrazu wymagane jest zamieszczenie informacji na temat autora i linka do licencji.

Sprawdź pozostałą część rankingu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here