YAY, WOW i HAHA zamiast „Nie lubię”, czyli 6 emotikon na Facebooku.

0
2823

Po tym, jak Mark Zuckerberg poinformował użytkowników o trwających właśnie pracach nad stworzeniem negatywnego odpowiednika przycisku „Lubię to” – na Facebooku zawrzało! Facebookowicze czekają zniecierpliwieni, bo do tej pory, jedynym sposobem na negatywną reakcję był właściwie brak reakcji, czyli zignorowanie danego wpisu.

We wrześniu, założyciel Facebooka faktycznie zapowiedział, że firma pracuje nad rozszerzeniem palety reakcji, które pozwalałaby użytkownikom wyrażać m.in. smutek z powodu jakiejś wiadomości, ale wiemy już, że wcale nie miał tu na myśli dosłownie: „odwróconego kciuka”. Zuckerberg obawiał się, że przycisk „dislike” mógłby stać się jedynie narzędziem do „hejtowania” użytkowników.

I tak, obok popularnego „lajka” pojawi się za to 6 emotikon pozwalających wyrazić emocje:

  • Love,
  • Haha,
  • Yay,
  • Wow,
  • Sad,
  • Angry.

Jak informuje Chris Cox – szef Facebooka ds. produktu, selekcji emotikon dokonano na podstawie analizy komentarzy i po przestudiowaniu najczęściej pojawiających się reakcji na Facebooku. Okazuje się, że dodatkowe „reakcje” mogą mieć wpływ na znaczny wzrost interakcji na portalu. Każdy zauważył już na pewno, że forma komunikacji dąży do ikonografii. Takie rozwiązanie to również ukłon w stronę najmłodszych użytkowników, którzy od Facebooka wolą np. Snapchata.

Zastosowanie nowych emotikon będzie jak zawsze proste i bardzo intuicyjne. „Reakcje” pojawią się po dłuższym kliknięciu na ikonę z podniesionym kciukiem lub po najechaniu na nią myszką. Podobnie jak „lajki” – będą osobno sumowane pod wpisem wraz z informacją kto jest ich autorem.

Nowa funkcja przedpremierowo będzie testowana w Irlandii i Hiszpanii – zarówno w aplikacji mobilnej jak i w klasycznej, przeglądarkowej wersji serwisu.

Już wkrótce również w Polsce!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here