3 kreatory do tworzenia grafik

0
2220

Grafika na Facebooku, Pintereście, Twitterze czy Google+ odgrywa bardzo ważną rolę. Jak wiecie warto się do jej przygotowania przyłożyć, gdyż teraz leniwi odbiorcy rzadko kiedy czytają posty – a za to uwielbiają oglądać (dlatego też kochają video), a co za tym idzie grafiki są świetnym sposobem na przyciągnięci ich do Waszej marki/produktu/usługi itd. Tworzenie wartościowych grafik i infografik to prawdziwa żyła złota, a z pewnością prawdziwy magnes dla klikających „Lubię to”.

Dzisiaj pomożemy Wam trochę w pozyskiwaniu fanów. Zobacz, jak w kilka chwil stworzyć grafikę, która idealnie nada się na Facebooka, Instagram, Google+ i na inne portale społecznościowe. Zapraszamy!
 
Kreatory do tworzenia grafik

1. Pic Monkey

Wielu z Was już go zna, jednak komu jeszcze jakimś sposobem się to nie udało, zapraszamy do nadrabienia zaległości. Dla nas Pic Monkey jest zdecydowanym numerem 1. Jeśli macie wykonać grafikę na szybko i potrzebujecie programu, który ma wszystko, to zdecydowanie ten będzie odpowiedni. To świetne narzędzie na komputerze każdego grafika, copywritera i wszystkich innych zainteresowanych chwytliwym contentem.

+ darmowy
+ umożliwia edycję zdjęć, tworzenie kolaży, a także tworzenie własnych grafik od podstaw
+ ma wiele filtrów, część z nich jest dostępna w wersji PRO
+ ułatwia retusz skóry, redukcję efektu czerwonych oczu, zrobienie makijażu i wiele innych
+ umożliwia dodawanie wielu fontów, naklejek i ramek
+ nowości tematyczne na specjalne okazje – Walentynki, Halloween, Święta Bożego Narodzenia
+ kolaże idealne na Facebooka i Google+ – grafiki z Twoich zdjęć, o różnych konfiguracjach
+ brak sygnowania logiem programu na zapisanych pracach

2. Canva

Canva daje to kolejny program, który również daje wiele możliwości. Nadaje się świetnie do kanałów Social Media, gdyż już na samym początku można określić co chce się wykonać, tym samym nada grafice odpowiednie parametry – post na FB, cover photo na FB, tweet itd. To kolejny świetny program, bez którego nie obędzie się żaden content marketingowiec! Niebywałym zaskoczeniem jest to, że jej możliwości są naprawdę ogromne – nie tylko tworzy grafiki potrzebne do kanałów Social, ale również wiele innych – z łatwością wykonacie tu CV, czy złożycie gazetę.

+ darmowy
+ umożliwia edycję zdjęć, tworzenie nowych grafik, a także tworzenie własnych grafik
+ obok użyteczności w Social Mediach sprawdzi się również w tworzeniu zaproszeń, gazet, katalogów, infografik i wielu, wielu innych
+ pozwala wyretuszować zdjęcie od podstawowych funkcji po zaawansowane – retusz skóry, oczu, makijażu itd.
+ w wersji PRO wiele, pięknych zdjęć wysokiej jakości
+ brak logo Canvy na wykonanych grafikach

3. PIXLR EDITOR

Jeśli chcesz obrobić zdjęcie, to z pewnością to świetny i zaawansowany edytor. W kilka chwil Twoje zdjęcia będą idealne, gdyż ten program łudząco przypomina Photoshopa (nie tak łudząco – nie obsługuje RAW-ów), ale jednak dużo w nim można zdziałać. Dlatego, jeśli znasz się trochę na obróbce zdjęć, to zapraszamy. Pozostałych przerazi liczba okienek. 😉

+ polski interfejs
+ obsługuje warstwy
+ umożliwia zaawansowaną edycję
+ bardzo dużo opcji, raczej dla osób, które miały styczność wcześniej z edytorami zdjęć
+ darmowy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here