Kolor roku 2018 Pantone – Ultra Violet

0
1436

Ultra Violet okrzyknięto kolorem nadchodzącego roku.

Na kolorystyczne wybory opiniotwórczego Instytutu Pantone co roku czekamy z zapartym tchem. I tak w 2018 roku postawimy na głęboki i wyrazisty fiolet (Ultra Violet 18-3838).
Według Instytutu, taki odcień fioletu kojarzy się z kosmosem, czyli czymś bardzo intrygującym. Kolor nocnego nieba symbolizuje świat, który jest poza zasięgiem tego, który znamy na co dzień. Jak twierdzi Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Colour Institute – Fiolet ma bogate, różnorodne powiązania. Często jest utożsamiany z czymś boskim, duchowym, mistycznym. Ma w sobie także odrobinę magi. Ultra Violet ma być odzwierciedleniem tego, co pożądamy we współczesnym świecie, czyli wizjonerskiego i twórczego podejścia, oryginalności i prowokacji. Po intensywnej i świeżej zieleni (Greenery) z zeszłego roku to spora zmiana.

Pantone to amerykańska korporacja założona w 1962 roku przez Lawrence’a Herberta. Jej siedziba mieści się w Carlstadt w stanie New Jersey. Znana jest z produkcji systemów używanych w przemyśle poligraficznym. Kolor roku ogłaszany jest od 1999 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here