Asystent Google – witamy w Polsce!

0
2127

Doczekaliśmy się polskojęzycznej wersji Asystenta Google, który daje łatwiejszy dostęp do technologii i nowe możliwości interakcji z ulubionymi usługami. Niebawem zostanie również udostępniony użytkownikom smartfonów i tabletów. Google uruchamia również platformę Actions on Google, która umożliwia przedsiębiorstwom integrację swoich usług z Asystentem poprzez tworzenie dla niego dedykowanych akcji.

To najprostszy i najbardziej naturalny sposób komunikacji z własnym urządzeniem, czyli za pomocą głosu. Asystent powie Ci, czy będziesz potrzebował parasola przed wyjściem z domu, wyśle głosowo wiadomość w trakcie prowadzenia samochodu, znajdzie restaurację, albo zapisze listę zakupów i ustawi przypomnienie. Co istotne, systent nie tylko rozumie język polski, ale także polską kulturę i lokalne zwyczaje. Można zapytać go o informacje związane z polskimi dziełami: Kto napisał Pana Tadeusza albo odnieść się do klasyki polskiego filmu i poprosić o jakąś ciekawostkę o Polsce. Chodzi o to, aby Asystenta szczerze polubić!

Nowe możliwości dla polskich firm

Integracja z Asystentem poprzez platformę Actions on Google umożliwia stworzenie komendy głosowej, którą następnie może wywołać każdy z użytkowników Asystenta i w ten innowacyjny sposób wejść w interakcje głosową z daną marką, co do złudzenia symuluje zwykłą rozmowę z pracownikami danej firmy.

Prace nad przygotowaniem pierwszego globalnego asystenta głosowego trwały ponad rok i uczestniczyły w nich zespoły z wielu krajów, m.in. Polski, Stanów Zjednoczonych, Londynu czy Szwajcarii. W testach produktu wzięło udział ponad 2000 wybranych beta testerów, a zebrane od nich uwagi pozwoliły na dostosowanie i ulepszenie usługi do specyfiki języka polskiego i zachowań polskich odbiorców.

Jak to działa?

Aby po raz pierwszy uruchomić Asystenta Google na urządzeniu z Androidem, należy długo nacisnąć przycisk ekranu głównego. Użytkownik zobaczy kilka przykładów działań, w których może mu pomóc Asystent.
Wszystkie komendy rozpoczynamy od sformułowania: OK Google…

  • OK Google, ile stopni będzie dziś w Warszawie?
  • OK Google, jakie mam dzisiaj spotkania?
  • OK Google, napisz Antkowi, że spóźnię się 5 minut.
  • OK Google, wyślij Whatsapp do mamy.
  • OK Google, co w weekend grają w kinie?
  • OK Google, pokaż trasę autobusem na ulicę Świętokrzyską
  • OK Google, pokaż włoskie restauracje w okolicy.

…i mnóstwo innych pytań, które pojawią się w Twojej głowie!
Jeśli nie chcesz wypowiadać pytań na głos, możesz również napisać do Asystenta.

To wcale nie takie science fiction!
Wszyscy wiemy, że prawdziwy dobry asystent pracuje także wtedy, gdy nic do niego nie mówimy, a mimo to on pamięta i załatwia nasze sprawy. Już teraz Google przegląda wiadomości na poczcie Gmail i znajduje tam np. potwierdzenie rezerwacji lotu, po czym zaznacza jego datę w Kalendarzu Google! Może doczekamy się momentu, w którym Asystent znając nasz profil zakupowy, z własnej inicjatywy wyświetli link z smsa reklamowego na ekranie naszego telewizora!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here