Jak zarabiać na prowadzeniu bloga?

0
1575

Wiele osób poddaje się już na starcie, bo nie zna sposobów generowania przychodu za pomocą strony internetowej i przez to nie zarabia wcale, albo nie tyle, ile by chciało. Okazuje się, ze można czerpać zyski z bloga, które pomogą rozwijać się dalej. Jak?

Podstawowa zasada: Nie poddawaj się!

Budowa bloga wymaga czasu, systematycznej pracy, silnej woli i wkładu finansowego. Jest wiele metod zarabiania, sprawdź, które pasują do Twojej działalności:

  1. Marketing afiliacyjny

Jest to polecanie produktów albo usług swoim czytelnikom za pomocą linków przygotowanych przez reklamodawców i pozyskiwaniu na tej podstawie ustalonej prowizji za każdy zakup, który pochodzi z Twojego bloga. Ważne jest to, że nawet jeśli Twój czytelnik nie kupi tego konkretnego produktu, do którego prowadzi zamieszczony u Cibie link, to i tak otrzymasz prowizję jeśli kupi na tej stronie cokolwiek innego.

Na przykład: Możesz dołączyć do programów partnerskich, w których polecasz produkty z Chin np. związanych z AliExpress, ale też Amazon, Ceneo, x-kom.

  1. Google AdSense

To bardzo prosty i pasywny sposób czerpania dochodu ze swojego bloga – wystarczy, że umieścisz na nim kod (Google AdSence jest kompatybilne z wieloma systemami do zarządzania treścią), a Google AdSense zacznie wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich użytkowników i tematyki.
Zarabiasz na podstawie liczby wyświetleń (np. za każde 1000 wyświetleń reklamy na Twojej stronie otrzymasz określoną kwotę w dolarach), albo kliknięć danej reklamy (za każde kliknięcie otrzymasz prowizję w wysokości od 0,01 do kilku dolarów).

Tutaj niewątpliwie zysk zależy od tego, ile osób odwiedza Twój blog oraz ile z nich kliknie reklamę.

  1. Doradztwo i konsultacje

Dzięki blogowi możesz zachęcić swoich czytelników do kontaktu i skorzystania z Twoich płatnych konsultacji.
Czytelnicy na podstawie tego, co publikujesz mogą umocnić się w przekonaniu, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, a jeśli będą mieć potrzebę skonsultowania jakiegoś konkrtnego problemu, tematu, to mogą to zrobić np. podczas odpłatnej sesji na Skype

  1. Darowizny i dotacje

Sprawdzają się w przypadku, gdy nie masz wielu odwiedzin, ale utrzymujesz ciągłe zaangażowanie zgromadzonej społeczności. Odbiorca Twojego bloga to ktoś, kto szanuje Twoją pracę, za czym bardzo często idzie chęć bezinteresownej pomocy w dalszym rozwoju. Pomoże Ci w tym platforma Patronite.

  1. Wpisy sponsorowane

Obecnie jest to najbardziej dochodowy sposób na czerpanie zysków z bloga.

Jeśli masz już odpowiedni bacground w postaci licznych wpisów na blogu i zebrałeś już wartościową widownię, to zdecydowanie możesz zacząć rozmowy z firmami, które mogą być zainteresowane umieszczeniem sponsorowanego artykułu na Twoim blogu.

Pamiętaj, że warto pisać rzetelne opinie – co z tego, że producent płaci dodatkową kasę za przychylną opinię, jeśli wielu lojalnych czytelników odejdzie od Ciebie, bo wyczuje blef i interesowność. Nie mówiąc już o komentarzach w stylu „sprzedawczyk” w social mediach, które mogą na dobre przekreślić Twoją karierę blogera.

A Ty znasz inne sposoby na czerpanie zysków z prowadzenia bloga?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here