Google Analytics na stronie z WordPressem

0
1864

Google Analytics to narzędzie bez którego ciężko się obyć jakiejkolwiek witrynie. To właśnie dzięki niemu dowiesz się o wszystkich zachowaniach użytkowników korzystających z witryny. Google Analytics prowadzi statystyki, których analiza pomoże Ci nie tylko zoptymalizować witrynę, ale również zwiększyć oglądalność strony, a również, co bardzo ważne – zwiększyć sprzedaż!
Dzisiaj podpowiadamy, jak wpiąć kod śledzenia Google Analytics na witrynie zbudowanej na WordPressie. Jeśli i Ty zastanawiasz się, jak to zrobić, to zapraszamy!

Początki nie muszą być trudne!

Jeśli masz już konto Google, to pozostaje Ci nic innego jak zalogować się na nie tutaj: http://www.google.com/analytics/ Jeśli nie posiadasz jeszcze konta Google, to koniecznym będzie założenie go. Aby to zrobić musisz wypełnić standardowy formularz. Po zalogowaniu, na stronie głównej pojawią się zakładki: Raportowanie, Dostosowanie, Administracja. Przejdź do Administracja i tam uzupełnij rubryki, w których będziesz musiał wpisać:

  • nazwę konta
  • nazwę witryny
  • adres URL witryny

Na koniec klikamy przycisk „Pobierz identyfikator śledzenia”. Tak skonfigurowane konto Google Analytics pozostawiamy włączone i przechodzimy do drugiej części konfiguracji.

Google Analytics na dwa sposoby:

1. Edycja HTML-a

Pobrany identyfikator śledzenia należy wpiąć na witrynie. Jak to zrobić? Wchodząc na WordPressa, należy wybrać z menu Wygląd. Następnie w elemencie Nagłówek (wybieramy go z menu po prawej stronie) wklejasz pobrany kod śledzenia. Po umieszczeniu go w Nagłówku w pasku po lewej stronie pojawi się przycisk Analyticsa. Voila! Gotowe.

2. Wtyczka Google Analytics by Yoast

Jeśli jednak powyższy sposób wydał się dla kogoś skomplikowany, to istnieje również prostsze i szybsze instalowanie kodu śledzenia Google Analytics. Wystarczy na WordPressie z lewego, bocznego menu wybrać element Wtyczki. W tym miejscu w wyszukiwarce wystarczy znaleźć i dodać wtyczkę Google Analytics by Yoast. Po instalacji wtyczki należy ją już tylko włączyć i gotowe.

Który sposób konfiguracji Google Analytics wybierasz? To proste, a w przyszłości będzie tylko procentować. Google Analytics to skarbnica wiedzy – te dane naprawdę pomogą Ci rozwinąć skrzydła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here